Saldus akcenčiukas kelionės pabaigai

Mus ir mūsų gausią mantą gabenantis prabangus greitasis keltas (kuriame netgi yra Wi-fi) ką tik pajudėjo nuo Negros salos krantų link Cebu. Ten vakare mums bus parikiuotas lėktuvukas skrydžiui į Singapūrą. Kad ir kaip nesinorėtų apie tai galvoti, šiandien prasideda lėtas ilgas ir sekinantis mūsų grįžimas namo. Draugai, ruoškit stalą – mes parvykstam! Tačiau kol pro langą dar matome tolstančią Negros salą, skubu papasakoti, ką dar be ugnikalnių ir gaidžių ten matėm.

Pastebėjimas Nr. 1. Negros gyventojai ne šiaip sau vadinami negritais. Nuo kitų filipiniečių jie šiek tiek skiriasi tamsesne odos spalva, platesnėmis šnervėmis, kresnesniu sudėjimu. Pravažiuodami kaimuose matėm ir tikrų tikriausių vaikiukų negriukų – garbanotais plaukučiais, apvaliom akytėm, juodais snukučiais. Bet čia mus ištiko šioks toks paradoksas. Negritų saloje patys pasijautėm baltosiomis beždžionėlėmis. Užsieniečiai į Negrosą užsuka pakankamai retai. O tie, kurie ir atvažiuoja, ištirpsta pusketvirto milijono negritų populiacijoje. Taigi daugelyje kaimų žmonės nelabai tų baltųjų ir matę.

Čia taip Negrose žmonės į darbus, mokyklas ir kitais reikalais važiuoja. Svarbu bent viena koja užsikabinti už džipnio.

Kartą važiuojam per kaimą keliuku, stabtelėjome prie kiosko šaltos Colos pasiurbčioti. Kol susimokėjome, atsikimšome gėrimus, už mūsų susirinko nemenka minia. Gyventojai atėjo mūsų kaip kokio televizoriaus pažiūrėti.

Stovi, šypsosi ir nieko nesako. Vienas berniukas ėjo iš mokyklos takeliu, pamatė mus, sustojo kaip įbestas ir išsižiojęs prastovėjo į mus žiūrėdamas kelias minutes. Arba einam ant pirštų galiukų pro kokią kaimo mokyklą – bandom likti nepastebėti. Bet kur tau! Netrukus ant tvoros jau išsirikiuoja ištisa žiūrovų salė, vaikiškais balsais rėkianti iš pradžių „Hello“, paskui – „Bye“. Pastebėjimas Nr. 2. Negros sala – tikras saldymynų mėgėjų rojus, tikrų tikriausia Cukrolandija. Nuo senų laikų negritai augina ne ryžius, o cukranendres. Taigi cukruje čia maudytis gali. Turint omeny, kad kai kas iš mūsų serga sausainiais, sprendimas vykti į šią salą atsipirko 100 proc. Riestainiukai, bandutės, keksiukai, sausainyčiai…

Darbas cukranendrių plantacijose sunkus ne tik dėl fizinio krūvio, bet ir dėl karščio.

Pastebėjimas Nr. 3. Posakis, kad “nėra blogo oro, yra tik bloga apranga”, pasirodo, yra teisingas. Prie dažno lietaus šioje saloje net šunys yra prisitaikę.

Pastebėjimas Nr. 4. Visi blogi dalykai kada nors baigiasi, net ir tokie kaip lietus. Paskutines kelionės dienas gavome pasivartyti ant balto pajūrio smėliuko ir atsinaujinti šokoladą (na, tą, kur ant kūno). Tiesa, šios paskutinės dienos mums buvo auksinės ir tiesiogine prasme – žiauriai daug kainavo. Visų pirma, apie 400 Lt teko pakloti už vizų pratęsimą. Filipinuose nemokama viza išduodama 21 dienai. Mes, žioplumo vedini ir dar lėktuvų bilietų akcijos paskatinti, nusipirkome bilietus skrydžiui keliomis dienomis per vėlai. Taigi su nemokama viza nebeišsitekome – teko pratęsti. Nemažai kainavo ir gyvenimas pajūryje. Filipinuose apskritai nakvynė brangi, o jei dar ant jūros kranto… Bet paskutinėmis dienomis kažkur dingo nerimas dėl finansų ir poreikis viską skaičiuoti.

"Čilinimui" išsirinkome balto smėliuko paplūdimį Negros salos pietuose. Tuščia pakrantė, skaidrus ir šiltas vanduo - kuo daugiau norėt?

Gavome namuką, iškeltą ant uolų su vaizdu į jūrą. Pliusas namukui už jaukią nuosavą terasą ir linksmuolius kaimynus - išverstapilvį spintoje gyvenantį 20 cm driežą ir naktimis palubėj knarkiantį šikšnosparnį.

Be to, mus papirko vietiniame restorane itin skaniai ir ne taip jau brangiai gaminamas maistas. Kiek, sakėt, pas jus Lietuvoje kilogramas šviežio tuno kainuoja? Mes už 24 Lt gavome ne kokį ten šmotelį, o visą keptą tuną, kurio pakaktų ir keturiems žmonėms, su visokiais garnyrais, daržovėmis ir kitais pribumbasais.

Žodžiu, kelionės planas įvykdytas, čokoladinis įdėgis atnaujintas. Dabar jau ramiai galime grįžti namo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: