Banknotai

O dabar smagioji dalis. Pinigėliai pinigai. Daug kas nedrąsiai bando klausti, “tai kiek gi tas malonumas jums kainavo?”. Iš tiesų yra taip: kiek esi pasiruošęs išleisti, tiek ir išleisi. Azijiečiai sugalvos būdų, kaip iš tavęs iškrapštyti kiekvieną litą, kurį planuoji išleisti kelionėje. O taupumui ribų nėra. Mes kelionės pradžioje labai taupėme ir viską skaičiavome, nes vis bijojome, kad neužteks pinigų. Antroje kelionės pabaigoje jau atsipalaidavome ir leidome tiek pinigų, kiek leidžiasi (sveiko proto ribose, juk ne turčiai esame). Taigi dviejų žmonių 3 mėnesių kelionės po Pietryčių Aziją išlaidos maždaug tokios:

3200 Lt – akcijiniai lėktuvų bilietai dviems žmonėms su „Lufthansos“ avialinijomis Varšuva – Miunchenas – Singapūras ir Singapūras – Frankfurtas – Varšuva.

1000 Lt – skiepai dviems žmonėms nuo hepatitų A ir B, difterijos, stabligės, poliomielito. Vaistų nuo maliarijos nepirkome ir nevartojome. Stengėmės nuo uodų saugotis purškalais su DEET. Tikėkimės, nesusirgome.

100 Lt – kelioninės vaistinėlės susikomplektavimas. Labai pravertė angliukai ir „Smecta“, kurios vien aš suvartojau apie keliolika pakelių. Taip pat vežėmės vaistų nuo skausmo, alergijos, gerklės, karščiavimo, viduriavimo, imbiero tablečių nuo jūros ligos, termometrą, įvairių tvarsčių, pleistrų, elastinių bintų. Vaistinėlė per tris mėnesius pratuštėjo – vadinasi, ją tampėmės neveltui.

2520 Lt – 3 mėnesių nakvynės 2 žmonėms. Aš viską tvarkingai protokolavau, todėl galiu pasakyti, kad iš viso nakvojome 39 viešbučiuose 80 naktų. Dar apie 10 naktų esame praleidę oro uostuose, autobusuose, traukiniuose, lėktuvuose ir pan.

5780 Lt – ilgų distancijų susisiekimas. Į šią sumą įtraukti visi tarpiniai skrydžiai Azijoje bei susisiekimas autobusais, traukiniais, laivais, taip pat – motorolerių, motociklų ir automobilio nuoma ir išlaidos kurui.

1170 Lt – tiek kainavo įvairūs turai, ekskursijos, įėjimai į lankytinus objektus, „snorkelinimo“ įrangos nuoma ir kitos panašios pramogos.

1000 Lt – tiek išleidom įvairiems pirkiniams, pradedant 50 mm F1.8 objektyvu fotoaparatui ir drabužiais, baigiant lauktuvėmis ir azijietiška wok keptuve sau.

Apie 2000 Lt išleidome maistui ir beveik nieko nekainuojančiam trumpų distancijų susisiekimui mieste. Šių išlaidų nesižymėjome, todėl žinome tik apytikrę sumą.

Taigi iš viso per 3 mėnesius, kaip kai kam gali pasirodyti, “vėjams iššvaistėme” apie 16 770 Lt. Na, iš tikrųjų – neblogam automobiliui užtektų. O dabar sėdim patenkinti tuščiomis kišenėmis… Bet kaip Lukas mėgsta sakyti, “pinigai – ne problema”. Bent jau kol kas, kol nesibaigė tėvų parama konservais spintelėse.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: